Blog

Biz Kalkedonuz!

Biz, gerekliliklerin ve şartların zorlamasıyla yani bir maslahat üzerine yola çıktık. Bireysel hedeflerimizin bizi yolculuğa başlatmak için yetmediği hatta körelmeye başladığı bir dönemde, topluma hizmet ve toplum hukukuna katkı yapma arzumuz temel motivasyon kaynağımız oldu.

DETAY

Uluslararası Dünya Barış Günü

“En kötü barış, en haklı savaştan iyidir.” Cicero İlanı bile savaşın etkisiyle yapılan bu özel gün, ilk olarak Varşova Paktı üyelerinin Almanya’nın Polonya’yı işgal ederek İkinci Dünya Savaşı’nın başlattığı tarih olan 1 Eylül tarihinde “Dünya Barış Günü” olarak kabul edilmiştir.

DETAY

GMK UDOKAN PROJESİ

Kalkedon Enerji, diğer tüm projelerde olduğu gibi Zabaykalsky Krayi, Kalarsky Bölgesi, Udokan Bakır Madeni Yatağı’nda tüm enerjisi ve bilgi birikimiyle çelik montaj işleri için kolları sıvamış durumda.

DETAY

Kalkedon Enerji'nin Kıymetleri!

Kalkedon Enerji’nin Motivasyonu “İnsan”! Kalkedon Enerji, sektöründe denenmemiş yolları deneme motivasyonuyla yola çıkmış, yanında yer alacak herkesle kader birliği yapmaya karar vermiş, kurduğu ekibi her zaman "kaynak" değil "kıymet" olarak değerlendirmiştir.

DETAY

Kaynak Nedir?

Kaynak, metalik malzemeleri ısı, basınç ya da ikisi birden kullanılarak, ergitme gerçekleştirmek suretiyle yapılan birleştirme veya dolgu işlemidir.

DETAY